A testnevelés és a sportkör

1932-hen a négy osztállyal és hat fõs tanári testülettel megalakult a Corvin Mátyás gimnázium. A testnevelést Martin Jenõ, geometria és mûvészeti-rajz szakos tanár tanította, mindössze egy évig. Ezt követõen, 1933/34. tanévtõl Sarlós József, Testnevelési Fõiskolát végzett, kiváló tornászt nevezték ki, az akkor már öt osztállyal mûködõ gimnáziumba testnevelõ tanárnak. A testnevelés heti óraszáma három, de csak a fiú tanulók számára, mert a leány tanulók a testnevelési órákon nem vehettek részt, csak a délutáni foglalkozásokon. A délelõtti testnevelési órák mellett megjelenik a délutáni sportfoglalkozás, heti két órában, amikoris vívás oktatás folyt. Megalakult a BOTOND SPORTKÖR, mely dísztornával mutatkozik be az iskola ünnepélyén, és ezen már lányok is szerepelnek. Elkezdõdött a testnevelés területén egy magas szintû munka, mely törés nélkül a mai napig tart, kialakítva azt a véleményt, hogy a "Corvinban nagyon erõs a testnevelés oktatása".

A heti három testnevelési óra - akkor - lehetõvé tette a tanulóifjúság egészséges testi fejlõdését. Ehhez nagyban hozzájárult, hogy az iskola testnevelõ tanárai - szinte hihetetlen - azonos felfogásban dolgoztak. Az elsõ idõktõl kezdve, a két alapsportág, a torna és az atlétika, melyek a fizikai képességek fejlesztésében a legjelentõsebbek, a 60 év alatt mindvégig kiemelkedõ helyet foglalnak el a testnevelés oktatásában. Az ilymódon megalapozott tanulók, bármely sportág ûzésére alkalmassá váltak. Természetesen az említett két alapsportág a Botond Sportkörben is helyet kap, olyannyira, hogy pl. a tornaszakosztály csaknem egyidõs az iskolával, és a hat évtized alatt kiváló eredményeket produkált. Ezeket a nagyszerû eredményeket köszönhetjük az iskola testnevelõ tanárainak, elsõsorban annak, aki elkezdte és lerakta az alapokat, Sarlós Józsefnek. A kiemelkedõ eredmény elérésében jelentõs szerepe volt annak, hogy a 60 év alatt mindössze három férfi testnevelõje volt az iskolának. Az a tény, hogy több évtizeden át ugyanaz a tanár irányította a testnevelést és a sportkört, tette lehetõvé, hogy iskolánk ezen a téren ilyen kimagasló eredményt ért el.

Az iskola testnevelõ tanárai:

SARLÓS JÓZSEF 1933-1945-ig volt az iskola testnevelõ tanára. Többszörös válogatott tornász, 1934-ben a Bp-i Tornászvilágbajnokságon, 1936-ban a berlini olimpián a magyar csapat tagja, elsõ osztályú versenybíró.

FERENC ERZSÉBET testnevelõ tanárnõ 1934-35 tanévben óraadó tanárként mûködött.

ACSÁDY IRÉN 1935/36 tanévben óraadó testnevelõ tanárnõ.

RADNÓTINÉ BENCZE ERZSÉBET polg.isk.-i tanárnõ 1935-38-ig "tanította a tornát " a lányoknak.

BEREND FRIGYESNÉ szül. KÕSZEGHY ZSÓFIA 1940-1952-ig óraadó testnevelõ tanár, majd a XVI. kerületben a gyógytestnevelés vezetõje lett.

ROZSINSZKY GÉZA 1945-1965-ig irányította a testnevelési és a sportmunkát. A háború utáni kiemelkedõ sportélet megteremtõje. A torna és az atlétika sportágak edzõje több egyesületben is.

MARKHOT JENÕNÉ szül. SZATHMÁRY MARGIT 1952-57-ig iskolánk testnevelõ tanára, majd a Testnevelési Fõiskola kollégiumának igazgatója.

KÖVESKÖZI JÓZSEFNÉ szüI. KÓRODI ESZTER 1957-ben mindössze nyolc hónapig volt iskolánkban testnevelõtanár.

KESZTHELYI RUDOLFNÉ szül. GARAMSZEGI BLANKA 1957-1989-ig az iskola testnevelõ tanára, a leány tornaszakosztály vezetõje, a sportünnepélyek fõ rendezõje, torna szakedzõ, országos minõsítésû versenybíró, egyesületi edzõ. 1975-ben megjelent az Iskola sportkörének 30 éves története c. munkája. Kitüntetései: 1970-ben a "Testnevelés és sport érdemes dolgozója", 1983-ban "Kiváló Munkáért", 1984-ben "Ifjúsági Díj", 1989 Sportérdemérem Bronzfokozata. Iskolánkban eltöltött 32 évi munka után nyugdíjba ment.

KESZTHELYI RUDOLF 1960-tól jelenleg is az iskola testnevelõtanára és a sportkör vezetõje. 17-szeres válogatott tornász, örökös bajnok. Országos minõsítésû versenybíró. 1960-ban olimpiai, 1962-ben V.B. csapattag. 1991-ben megjelent Testnevelõ tanári kézikönyv társszerzõjeként a torna sportág anyagát írta. Kitüntetései: 1966-ban "A testnevelés és sport érdemes dolgozója", 1970-ben a "Testnevelés és sport kiváló dolgozója", 1981-ben "Kiváló Munkáért", 1984-ben "Ifjúsági Díj", 1987-ben a "Testnevelés és Diáksport fejlesztéséért", 1989-ben "Sportérdemérem ezüst fokozata". A magyar Testnevelési Egyetem tanítási gyakorlatok vezetõ tanára. 1992-tõl.

SZABOLCSIKNÉ JÁNOSSY ÁGNES 1989-tól jelenleg is az iskola testnevelõ tanára, a természetjárók és atléták irányítója.

A tanórán kívüli munkában nagy segítséget jelentett, hogy a 60 év alatt az iskola tanárai között sok, sportot szeretõ kolléga volt, van, akik nagy lelkesedéssel segítették és támogatták a testnevelõk munkáját. Köszönetet és elismerést érdemelnek. A sakkszakkört 1934-39-ig Németh László magyar-francia szakos tanár vezette, 1970-75-ig Korbély Dezsõ szakoktató tanárunk, majd 1985-tõl Benke László mûszaki tanár - betegsége miatt rövid ideig - irányították sakkozóinkat. Kerékpár-modellezés 1946-49. években Jeney Zoltán, geometria-rajzszakos tanár szervezte a foglalkozásokat. Természetjárás szakosztályszerû, szervezett foglalkozások 1966-tól indulnak. Vezetõtanár: Krehnyai Ede rajzszakos tanár, 1970-74-ig Maráczi Ottó biológia-kémia tanár, 1974-ben Albert Csaba mûszaki tanár, 1975-ben Visontai K. Zoltán mûszaki tanár, 1980-83-ig Dikácz Ernõ mûszaki tanár, 1984-ben Kasztovszky Béláné, 1985-ben Voit Ágnes, 1986-88-ig Mezõ Miklósné, mindannyian mûszaki tanárok, majd 1989-tõl napjainkig Szabolcsikné Jánossy Ágnes vette át a szakosztály vezetését. A lövészet fellendülése Pap László matematika-fizika szakos tanár nevéhez fûzõdik.
Az atlétikát mindig a testnevelõk irányították, de a futók edzését, 1962-63-ban, Jeszenszkij László szakoktató, neves 3000 m akadályfutónk irányította.

*

A testnevelési órákon kiemelkedõ eredményeket elért tanulók a tanítási órákon kívül, a délutáni sportköri foglalkozásokon is részt vettek. Ezek a foglalkozások szervezett szakosztályi edzéseket jelentettek. A sportkörnek vezetõsége, "tisztikara" volt. Ez a szervezettség az idõk folyamán változott, de bármilyen nevet is adtak, a lényeg az volt, hogy sportágak szerinti foglalkozások voltak, melyeken a tanulók versenyekre készültek fel. A legeredményesebb sportágunk a torna. 1933-tól a mai napig mûködõ szakosztály. Több mint 50 bajnokságot nyert. A második sportág az atlétika, mely szintén 1933-tól mûködött, egy-két rövid megszakítással. Említést érdemel még a vívás, a tenisz és az úszás, melyek 1933-tól 1945-ig mûködtek. A körülmények és a lehetõségek változásai következtében a sportágak cserélõdtek, az atlétikát és a tornát kivéve, így alakult meg a kosárlabda ( 1938), röplabda ( 1946), asztalitenisz ( 1936), kézilabda ( 1968) szakosztály.
A szakosztályi foglalkozások (jelenleg: sportcsoportok) mellett, 1960-ban megjelenik a tömegsport foglalkozások formája. A rendelet értelmében két tanulócsoport után, egy tömegsport órát lehetett tartani. Ezen órák keretében bonyolódtak le a házibajnokságok, a különbözõ sportünnepélyek, a szakosztályokon kívüli sportágak versenyei.
A sportünnepélyek az elmúlt évtizedek során kiemelkedõ jelentõségûek voltak az iskola életében. Az elsõ ilyen sportünnep a dísztorna volt, melyen a T.F. csapata is részt vett ( 1934-35-37 években). Ez a hagyomány a háború utáni idõszakban is folytatódott. Az iskolának nem volt olyan ünnepe, melyen a tornászok valamilyen számmal ne szerepeltek volna. Párnatánc, palotás, kanásztánc, világítóbuzogány és egyéb kéziszergyakorlatok, melyeket koreografált és betanított Keszthelyi Rudolfné, Blanka néni. Különösen nagy sikert arattak lányaink a "lufi" gyakorlattal, melyet 1967-ben az OSN alkalmával mutattak be, majd késõbb, felkérésre, a margitszigeti Úttörõstadionban is bemutatták.
1970-ben a Magyar Tornaszövetség nagyszabású dísztornát rendezett az Erkel Színházban, melyre felkérték Blanka nénit, hogy a Kerezsi Endre által összeállított botgyakorlatot az iskola tornászaival mutassa be. Tanulóink az Ikarusz tornaszakosztály neve alatt léptek színpadra, nagy sikert aratva.
1967-ben az iskolai ünnepély nagy meglepetése a gumiasztal-ugró bemutató volt. Hosszú idõn keresztül, reggel 7-8-ig, zárt ajtók mögött titokban készültünk (fiúk-lányok) vegyes csapattal. A mûugró válogatott gumiasztalát kaptuk kölcsön, Zságot Irén közbenjárására, és gyakoroltunk nagy szorgalommal. Ezidõtájt ilyen bemutató még nem volt, nem tudtuk, hogy kell kezdeni és befejezni az ugrásokat. Ekkor találtuk ki, hogy a röplabda bírói állványról, a sötétbõl ugrunk a megvilágított asztalra, majd a produkciót az asztalról szaltóval kiugorva zártuk. Hihetetlen sikerünk volt. Boldog diák évek!
Ezek a szereplések mindig hangulatosak, vidámak voltak, maradandó emléket hagyva a nézõkben, de fõként a résztvevõkben.
A sportmunka mellett a szervezõi tevékenységünk is bõvült. 1975-ben az iskola testnevelõ tanára, Keszthelyi Rudolf, megbízást kap Somos Tibor úrtól, a Fõv. Mûv. sportosztály vezetõjétõl Budapest tornaszakági teendõinek ellátására. Ettõl kezdve Bp. középfokú oktatási intézményeinek tornászbajnokságát, mind a fiúknál, mind a lányoknál iskolánk bonyolítja le. A kiválóan lebonyolított versenyek híre eljutott a Tornaszövetségbe is. Ennek tudható be, hogy 1983-ban a Bp-i Tornász Világbajnokság Versenyrendezõ Bizottság vezetõje Keszthelyi Rudolf tanár úr lett, és ezzel együtt (hetven fõvel), tanulóink közremûködésével nyitották meg és bonyolították le a világbajnokság versenyeit. E feladatra pályázott még a Testnevelési Fõiskola és a katonaság. Nagy elismerés, hogy a végsõ döntés iskolánknak kedvezett. Azóta minden évben a Magyar Nemzetközi Bajnokságok lebonyolítói, közremûködõi a tornaszakosztályunk tagjai. Jelenleg az 1992 évi férfi tornász Európa bajnokság elõkészületein munkálkodunk 60 fõvel.

Hat évtized eredményei

1932. Még nincs az iskolának testnevelõ szakos tanára.

1933/34. Sarlós József neves tornász a testnevelõ. Megalakítja a sportkört, mely a BOTOND nevet veszi fel. Szakosztályok: torna, atlétika, de háziversenyeket rendeznek még: kerékpárban, vívásban, labdarúgásban és teniszben. Emlékezetes az I.dísztorna, melyen a TF csapata is részt vett. A délelõtti három testnevelési óra mellett, délután a sportköri órákon folyik a felkészülés a versenyekre.

1934/35. Torna: háziversenyek mellett "Intézetünk torna csapata részt vett a II.osztályú KISOK tornászbajnokságokon, ahol várakozáson felül szerepelt, 13 csapat indult a versenyen, s a mi növendékeink, akik jóformán csak egy éve tornásznak, felvették a harcot a több éve tornászó és 8 osztállyal rendelkezõ intézetekkel. Plint ugrásban elsõ, korláton és mûszabadgyakorlatban második, és gyûrûhintán hatodik helyezést értek el. Sajnálatos, hogy az összetett versenyben nem tudtunk indulni, mivel nyújtóval és lóval intézetünk még nem rendelkezik. Méltányolva ezen helyzetet, a versenyintézõség egy-egy nagy ezüst éremmel jutalmazta csapatunk páratlan munkáját". (1934/35 évkönyvbõl id.)

1935/36. tanévben, a mátyásföldi uszodában úszóversenyeket, a Polgári Lövész Egyesület pályáin lövészversenyeket tartottak. Minden sportágban, a tornát kivéve, csak háziversenyeket rendeztek.
Tornában: "Az intézet hatos csapata megnyerte a Bp.-Vidék kerületi II.oszt.ifj. csapatbajnokságát: Kovács Zoltán, Sigmond László, Kenéz Lajos, Zsigmond Béla, Petõz László, Tóth Béla." A KISOK országos II.oszt. csapatbajnokságát megnyerte az iskola: Kovács Zoltán, Sigmond László, Kenéz Lajos, Zsigmond Béla, Schneider János, Tóth Béla. Egyéni versenyben: a kerületi ifj. bajnokságban elsõ Kovács Zoltán és Sigmond László. A KOSOK bajnokságon 2. Kovács Zoltán.

1936/37. Céllövõ szakosztály a Bp. és Vidék iskolák versenyén a 13.helyezést éri el. Atlétika, játék, úszás, valamint vívásban csak házibajnokságot rendeztek.
A tornaszakosztálynak zsúfolt programja volt. A KOSOK országos bajnokságot, melyet Kecskeméten rendeztek, ismét fölényesen nyerték: Kovács Zoltán, Sigmond László, Kenéz Lajos, Bárány I., Gaál E., Tóth B.. Ezenkívül a jelvényszerzõ versenyeken indultak sikerrel. A BP-Vidék II.oszt. bajnokságot ismét megnyerték. Egyéni versenyben elsõ Kovács Zoltán.

1937/38. A heti testnevelési órák száma mostmár az I., II., és III.osztályokban 4 óra, a többi osztályokban három. Mûködõ szakosztályok: atlétika, asztalitenisz, céllövõ, labdarúgó, kosárlabda, torna, tenisz, úszás és vívás. Ezekben a szakosztályokban általában csak háziversenyeket rendeztek, egy-két kivétellel, ezek: atlétika, a mezei futóversenyen az országos bajnokságon Bognár Károly a 21., Bokody Károly az 55. helyezést érték el. Torna: a tornászok jelvényszerzõ versenyen indultak, vas és ezüst jelvényeket szereztek. A KISOK Bp.-Vidék kerületi versenyén a csapat a harmadik helyezést érte el. A csapat tagjai: Bárány I.István, Gaál Elemér, Petõcz László, Sigmond László. Egyéni bajnokságban elsõ több szeren Sigmond László.

1938/39. Az elmúlt évekhez hasonlóan, ebben az évben is több szakosztályban sportoltak az iskola tanulói. A legtöbb sportágban továbbra is csak házibajnokságokat rendeztek. Vívóink a kerületi tõr csapatversenyben a második helyen végeztek: Újvári, Radványi, Merész, Baross. Az egyéni versenyben Újvári második, Radványi a hatodik lett.
Tornászaink jól szerepeltek a jelvényszerzõ versenyeken, szép számmal szereztek vas- és bronzjelvényeket. A Bp-Vidék ifj. II.o. csapatbajnokságon az iskola csapata elsõ lett.

1939/40. Vívásban iskolánk csapata a kerületi versenyen harmadik lett. Újvári Tibor az egyéni versenyben a második helyen végzett.
Tornászaink ismét sikeresen szerepeltek a jelvényszerzõ versenyeken. Az elsõ korosztályos versenyen a csapat harmadik, a második korosztályban elsõ helyezést értek el. A csapat tagjai: Schütter A., Langmár R., Birkás Gy., Kázmér I., Ágoston I., Jobaházi L.. Sikeres volt az évvégi tornaünnepély is. A többi mûködõ szakosztály csak háziversenyeket rendez.

1940/41. A négy község versenyén - Cinkota - Mátyásföld - Rákosszentmihály - Sashalom - több értékes helyezést nyertek az iskola versenyzõi.
Labdarúgóink a Szent László vándordíjas versenyen egy mérkõzést nyertek.
Atlétáink a KISOK mezei futóbajnokságán hatodikak lettek, egyéni versenyben Feigl Ferenc ugyancsak hatodik lett.
Torna: továbbra is jól szerepeltek az iskola tornászai a jelvényszerzõ versenyeken. Az I. és II. korcsoportok Bp. csapatversenyén negyedikek lettek.
A vívók csak háziversenyen indultak

1941/42. Az atlétikai szakosztály Bp.- Vidék bajnokságon elért eredményei: 800 m-es síkfutásban elsõ Fekete István, 400 m síkfutásban elsõ Schuszter Vilmos, rúdugrásban második helyezett Tóvárosi Károly, svédváltóban elsõ a Corvin csapata.
A tornászok továbbra is sikeresen szerepelnek a jelvényszerzõ versenyeken. A többi sportágban csak háziversenyeket tartottak.
Ekkor már a háború nagyon éreztette hatását. Az iskolai évet a szénszünetek, a légoltalmi szolgálatok, valamint a tanárok katonai behívásai jellemezték. Ezekben az években igazi sportmunkáról nem nagyon beszélhetünk, írásos anyag a birtokomba nem jutott, de az elbeszélések alapján nem is készült. A háború utáni kezdés mindenki számára nehéz volt. Iskolánknak nagy segítséget jelentett az Ikarus SK támogatása. A Corvin sportéletét Rozsinszky Géza torna és atléta szakos testnevelõ tanár irányította. Jó kapcsolatot alakított ki az Ikarus SK-el.Tanulóink az Ikarus SK szakosztályaiban versenyeztek, ennek fejében tornaszereket, labdákat és egyéb anyagi támogatást kapott az iskola sportköre. A Corvinos tanulók mind jobb eredményeket értek el, a testnevelés és sport ettõl kezdve felfelé ívelt, annak ellenére, hogy a testnevelési órák száma a heti háromról kettõre csökkent.

1946/47. tanévben még kevés volt a felszerelés és az anyagi támogatás, de már versenyeken szerepel az iskola.
Atlétikában a KISE (a KISOK utóda) országos mezei futóbajnokságán elsõ lett Hunfalvy Tibor (táv 3000 m, 9'26"), 100m síkfutásban Vidits Béla 11'9"-el a hatodik. Ekkor már a 400-as és távolugró Tóvárosi Károly olimpiai kerettag volt.
Úszásban a KISE országos bajnokságán, 100m gyorsúszásban Szilárd Zoltán második lett ( 1,027), 400m gyorsúszásban ugyancsak második helyezést ért el (5,30), 100m hátúszásban J. Tóth István a harmadik (1,32).
A vízipóló csapat a Bp. környéki csoportban harmadik lett.

1947/48. Errõl az évrõl írásos anyagot nem tudtunk felkutatni.

1948/49. Színvonalas házibajnokságok és jó eredmények születtek ebben az évben.
Atlétika: országos bajnokságon diszkoszvetésben harmadik Tóth József (34,64). Késõbb testnevelõ tanár lett.
Úszás: Kárpáti Judit 100m hátúszásban ifj. csúcsot úszott (1,24).
Tenisz: Közép-Magyarország ifj. versenyén harmadik lett Gorilovits Tivadar.
Torna: Országos bajnokságon Zoltai Endre nyújtón második helyezést ért el. Puskás Zoltán lovon szintén második lett.
Kerékpár-vitorlázás-modellezés szakkört Jenei Zoltán rajz- mûvészettörténet tanár vezette.

1949/50. Atlétikában Bényi Gyõzõ (ötpróbában) az országos bajnokságon a második helyezést érte el.
Tornász csapatunk a Budapest bajnokságon második lett.

1950/51. Tornászaink a Budapest bajnokságon elsõk lettek a csapatban.

1951/52. Torna. Az iskola csapata a Bp. bajnokságon az ötödik helyen végzett. Egyéni versenyben Konrád György gyûrûn második, ugrásban harmadik, korláton pedig hatodik helyezést ért el.
1949 és 52 között országos bajnokságot nem rendeztek. A következõ évtõl ismét rendeztek országos versenyt, de nem iskolák, hanem városok között. Így pl. Budapest egyes csapatait több iskola tanulói alkották.
Megindul a kosárlabdázás Schütter Richárd vezetésével az Ikarus SK színeiben, valamint a röplabdázás Récsei J. és Kõrösfõi A. irányításával.
Torna: Budapest bajnokságon a VI. helyen végez a Corvin csapata.
Az országos bajnokságra a Budapest csapatába bekerült Konrád János, iskolánk tanulója.

1953/54. Bõvül a sportprogram. Az iskola csapatai öt sportágban indulnak: kosár-kézi-röplabdában, labdarúgásban és sakkban. Sajnos csapataink az elsõ fordulóban kiesnek.
Tornában változatlanul Bp. válogatott csapatai versenyeznek. Budapest II. csapatában versenyez Konrád János, aki az egyéni összetett versenyben a 15. helyen végzett.

1954/55. Atlétikában néhány tanuló a Budapest bajnokságon említésre méltó eredményt ért el: Gregor Béla magasugrásban (170) a hetedik, Tóth Magda 80m gátfutásban (15,4) ötödik helyezett, Varga Erzsébet súlylökésben (941) hatodik helyezett lett.
Labdarúgásban az elõdöntõig jutott a csapat.
Torna: Budapest bajnokságon negyedik és ötödik helyezést érnek el csapataink. Az országos bajnokságon ismét az iskolák a résztvevõk. A Csepelen megrendezett országos bajnokságon hatodik helyezett a Corvin csapata. Hetényi Gábor az egyéni összetett versenyben a hatodik.

1955/56. A felsõbb vezetés új versenyrendszert vezetett be, nevezetesen: egyesületben igazolt versenyzõk nem vehettek részt a bajnokságban. Ennek következtében kosarasaink és röplabdásaink nem indulhattak a versenyeken.
Labdarúgóink a "tornacipõs" bajnokságban indultak, és csoportjukban a harmadik helyen végeztek, így kiestek a további küzdelmekbõl.
Atlétika: egyéni versenyszámokban elért legjobb eredményeink: Gyurcsik Zsuzsa magasugrásban (140) a negyedik, Varga Erzsébet súlylökésben ( 1156) a második helyezést szerezte meg.
Torna: Budapest bajnokság ötödik helyezése után az országos bajnokságon a tizedik helyezést érte el az iskola csapata.

1956/57. A labdajátékok területén teljes a visszaesés. A Corvinosok fiú tornában és leány atlétikában tartják az eredményeiket.
Atlétika: magasugrásban és súlylökésben a csapat a hatodik helyen végez.
Torna: Budapest bajnokságon harmadik lett a csapat, az országos bajnokságon második helyezést értünk el. A szerenkénti csapatversenyben nyújtón és lólengésben elsõk, talajon és korláton harmadikak. A csapat tagjai: Bogosi György, Harle Vilmos, Hetényi Gábor, Kovács László, Krasznai Péter, Nagy György. Az iskola tornászai, Rozsinszky Géza tanár úr vezetésével átigazolnak a Vörös Meteor torna szakosztályába. Az ifj. II. és III. osztályú csapatok szinte mind Corvinosokból állnak.

1957/58. Kosarasaink és röplabdásaink ismét versenyeznek, de nagyon szerény eredménnyel.
Atlétika: Szabó László 400 m síkfutásban (53,5) Budapest bajnokságot nyert. A 4x400 m-es váltón a negyedik helyezett. Hatodik lett 400 m futásban Lándor Béla (56,4).
Labdarúgóink csak a középdöntõig jutottak.
Torna: csapatunk az országos bajnokságon második lett. Egyéni versenyben, talajon Krasznai Péter harmadik, ugyancsak harmadik Hetényi Gábor lólengésben.
December 1-el az iskola testnevelõ tanára Keszthelyi Rudolfné Garamszegi Blanka. A testnevelõi és sportmunka igazi fellendülése ekkor kezdõdött el, különösen a lányok részérõl.

1958/59. .Kosarasaink és labdarúgóink továbbra is gyengén szerepelnek.
A röplabdás lányok a kerületi versenyt veretlenül nyerik, a középiskolás bajnokságban, csoportjukban a hatodik helyen végeznek.
Atlétika: a 4x400 m-en váltónk a hatodik a Bp. bajnokságon.
Torna: Budapest bajnok a Corvin. Tíz év után! Légeredményesebb versenyzõnk: Krasznai Péter.

1959/60. Párosversenyek, villámtornák, házibajnokságok jellemzik ezt az évet.
Kosarasaink az Ikarus színeiben mérkõznek.
Tornászaink a Csepelen megtartott Budapest bajnokságon az I. és II. helyezést érték el. Az országos bajnokságot a Nemzeti Sportcsarnokban rendezik. Csoportunk a harmadik helyen végez, az egyéni összetett versenyben Bálint Szabolcs a negyedik.

1960/61. Az óraszámok lehetõvé tették harmadik testnevelõ tanár kinevezését. Így vált lehetségessé, hogy a római olimpiáról hazaérkezett Keszthelyi Rudolf testnevelõ tanár, a Corvin tanári kar tagja legyen. Mostmár hárman, Rozsinszky Géza -õ az SK elnöke- és a Keszthelyi házaspár irányították a Corvinban a testnevelést és sportmunkát, és emelték azt igazán magas szinvonalra.
Röplabda: ismét fellendülõben van a röplabda élet. A lányok mellé a fiúk is csatlakoznak.
Tornászaink megnyerik a Budapest bajnokságot, majd az országos versenyen negyedikek lettek. A csapat tagjai: Györkös, Bálint, Mészáros, Nemere, Péter, Végh. Az egyéni összetettben Györkös a második helyen végez.

1961/62. A röplabda gyökeret vert a Corvinban. Nagy lelkesedés jellemezte tanulóink játékát. A csapat motorja: Remenyik Imre, Nagy István, Hermann József. Elõzõk NB I-II. játékossá nõtték ki magukat.
Torna: amatõr tornászaink nemcsak a középiskolás bajnokságban, hanem a Szövetség versenyein is indultak. Legjobb eredményt elérõ tanulóink: Cabelló János, Vígh Barnabás, Zombori Zoltán és Györkös József.

1962/63. Röplabdásaink a kerületi teremkupát megnyerték.
Atlétikában Laczkó Péter futónk 22 versenyen indult, ebbõl 10 versenyen gyõzött. Ekkor a futókkal Jeszenszky László neves atléta foglalkozott. Laczkó az évvégére az ifj. válogatott tagja lett. Ugyancsak ifj. válogatott Tatár Erika, aki bécsi nemzetközi versenyen, magasugrásban (153 cm) elsõ lett.
A tornászok megint Budapest bajnokok: Cabelló János, Czicze Attila, Janki Miklós, Klement Gábor, Zombori Zoltán, Vígh Barna.

1963/64. Röplabdásaink két csapattal indulnak. Az elsõ csapat a Bp.-i döntõbe bekerül, ahol 4. lett. Nagy István, Remenyik Imre mellett Pálinkás András nyújt kiemelkedõ teljesítményt. Leány röplabdásaink újra szervezõdnek és az edzéseket Hermann József 4.e osztályos tanuló tartja.
Úszásban Krasznai Judit IV., Pinkert Katalin V. helyezést érnek el.
Atlétáink a mezei futóversenyen második helyen végeznek.
Torna. A Bp. bajnokságon a 2. és 6. helyet szerzik meg. Egyéni összetett versenyben I. és ugrásban III. Tóth István. Kiss András összetettben II., gyûrûn I., korláton és lovon II. helyezést ér el. Lányaink a III. és IV. helyet szerzik meg. Egyéni öszetettben Hupka Ilona I., Bujtás Hédi II.. "B" kategóriában Solymos Lívia egyéni összetettben II., korláton I. és gerendán II. helyezést ért el.
Az országos bajnokságot Szombathelyen rendezik, a lányok a harmadikak: Bujtás Hedvig, Döbörhegyi Ágota, Hupka Ilona, Nemesi Mária, Saál Mária, Szigetvári Erzsébet.
A fiúk hetedikek lettek: Apagyi Barna, Kiss András, Máté József, Polgár József, Tóth István, Vígh Barna.

1964/65. A testnevelés heti óraszámát a szakközépiskolák harmadik és negyedik évfolyamain egy órára csökkentették. Ez általános felháborodást keltett. (Sajnos 1968-ig tartott.)
Röplabdás lányaink két villámtornán másodikak.
Kézilabdásaink a teremkupában másodikak. Kiemelkedõ teljesítményt nyújtottak: Czicze József, Fally László, Halász Dénes, Németh Endre, Szép Ferenc, Szalai Nándor. Késõbb kiváló NB I. játékosok lettek.
Mezei futóversenyen a fiúk és a lányok két-két csoporttal vettek részt és két második és két harmadik helyezéssel tértek haza.
Labdarúgásban az Aszód-Gödöllõ-Corvin hármas villámtornát a Corvin csapata nyerte.
Torna. Budapest bajnokságot nyernek a lányok és a fiúk is. Újabb felháborodást vált ki az, hogy az országos bajnokságot nem rendezik meg. (1967-ig)

1965/66. A fiú és leány tornacsapatok, röplabdacsapatok, a labdarúgó - kosárlabda - kézilabda csapatok, az atléták, a természetjárók és sakkozók versenyei és villámtornái, valamint a pályaavatók végtelen sora jellemzi ezt az évet.
Sakkozóink Budapest bajnokságot nyernek, röplabdásaink kupát nyernek, tornászaink megint bajnokok. Kiemelkedõ élményt jelent a Kandó-Corvin páros verseny, ezen belül a két intézmény tantestületének labdarúgó mérkõzése.

1966/67. Iskolánkban folytatódik az igazi tömegsport élet. A kerület által rendezett összetett pontversenyt nagy fölénnyel nyerik tanulóink. Röplabdában második, a többi sportágban elsõk lettünk.
Röplabdásaink mind a fiú, mind a lány csapatunk a középisk. bajnokságon harmadik.
Asztaliteniszben lányaink döntõsök, de az érettségi idõpontjával ütközik, ezért nem tudnak elindulni.
Sakkozóink a másodikak lettek.
Természetjáróink, Krehnyai Ede tanár úr vezetésével az országos döntõbe jutottak.
Tornában a fiúk Budapest bajnokok lettek, a lányok a harmadik helyet szerzik meg.

1967/68. Nov.7. 50 éves évfordulóján nagyszabású összetett versenyt rendez a kerület. A Corvin a labdarúgást és kézilabdát kivéve minden sportágban elsõ helyen végez. Kiemelkedõ sikert értünk el a "lufi" gyakorlattal.
Röplabda: lányaink a hatos döntõbe jutnak. Legjobb játékosunk: Farkas Éva és Csiki Ildikó (mindketten testnevelõ tanárok lettek). A fiú csapatunk nyolcadik lett.
Kézilabda csapatunk elsõsökbõl állt. Az õszi forduló 5. helye után a tavaszi forduló elsõ helyezettje lett.
Sakkozóink Dörnyei Gyula 3.b oszt. tanuló vezetésével másodikak a Bp. bajnokságon.
Torna: több éves szünet után az országos bajnoki címet is elnyerik. A csapat tagjai: Bátki Zs., Nyolczas P., Szûcs A., Wágner J., Budai I., Szekeres J.. Egyéni összetett versenyben Nyolczas Péter második, Budai István harmadik lett.
A lányok mind a Bp., mind az országos bajnokságon a negyedikek lettek. Egyéni versenyben Soltész Zsuzsa korláton elsõ, Koczor Magdi gerendán második lett.
Ebben az évben amatõr csapatunk a Tornaszövetség versenyén is elindul. Meglepetésre a fiúk megnyerik a versenyt a Dózsa, a Spartacus és a KSI elõtt! Lányaink a másodikak lettek.

1968/69. Új színfolt: lehet pályázni az "Élen a tanulásban, élen a sportban" cím elnyeréséért. Sikerült e megtisztelõ címet elnyerniük: Söjtör Józsefnek, Budai Istvánnak, Szekeres Lászlónak és Kiss Lászlónak.
Az iskola átépítése miatt "albérletben" más iskolákban folyt a sportmunka. Természetesen az iskola sportéletében is nagy visszaesést jelentett. Az osztálybajnokságokat csökkenteni kellett, de az edzések számát is. Helyhiány miatt röplabdásainkat a TF-nek adtuk át. Ettõl kezdve a TF ifj. csapataként játszottak.
Kézilabdázóink az országos selejtezõig jutottak.
Sakkozóink harmadikak lettek a Budapest bajnokságon.
Atlétika. Gátfutásban Bp. bajnok Prihoda Mihály. A 100m síkfutásban második lett. Papp Gábor 800m-n bajnok, 1500 m-n második, Kiss László hármasugrásban harmadik helyezett lett.
Torna. Bevezetik a három kategóriát: A-B-C. Csapatunk "B" kategóriában indul, és Bp. bajnokságuk után ismét országos bajnokok lettek: Budai István, Gyarmati Károly, Magyar Zoltán, Sivadó János, Szekeres János, Wágner József. A lányok mind a Bp.-i mind az országos bajnokságon az ötödik helyen végeznek.

1969/70. Az áldatlan körülmények hatására további visszaesés mutatkozik. A röplabda végleg megszûnt, kézilabdásaink az országos selejtezõn nem jutottak tovább. A versenyek helyett ünnepélyek, bemutatók teszik emlékezetessé ezt az évet. (Erkel Színházi dísztorna)
Tornászaink továbbra is jól szerepelnek. A fiúk "B" kategóriában Budapest bajnokok, "C" kategóriában - elõször indultunk - nyolcadikak lettünk. Az országos bajnokságon a második helyet szerezte meg a csapat. Egyéni összetettben: Magyar Zoltán negyedik, Sivadó János nyolcadik lett. A lányok a Bp. bajnokság középmezõnyében végeztek.
Nagy öröm, hogy heti 2 óra a testnevelés minden évfolyamban.

1970/71. Már csak egy csonka osztálybajnokságról beszélhetünk, melyet itt-ott, ahol helyet kapunk, bonyolítunk le. Az egyetlen mûködõ szakosztályunk a torna. Javulás tapasztalható a természetjáróknál, melyet Maráczi Ottó tanár úr vett át.
Sakk csapatunk a Bp. bajnokságon a harmadik lett, egyéniben Tisza István 3.d oszt. tanuló az elsõ helyen végzett.
Atlétika: gátfutásban Prihoda III. Bp. bajnok, az országos bajnokságon hetedik lett.
Fiú tornászaink "A" kategóriában Bp. bajnokságot nyertek, "C" kategóriában nyolcadikok lettek. Az országos bajnokságot Szombathelyen rendezik, ahol "A" kategóriában a negyedikek lettünk: Bognár László, Hoffmann István, Magyar Zoltán, Sivadó János, Török Lajos, Török Vilmos. Lányaink a Budapest bajnokságon "A" kat.-ban a másodikak, az országos versenyen a IX. helyen végeztek. Egyéni összetettben: Fésüs Éva ötödik, Wéber Anikó nyolcadik.

1971/72. Végre visszaköltöztünk! A sportköri életet újjá szervezzük. A tömegesítés a fõ cél. A természetjárókat Maráczi Ottó tanár úr irányítja, a sakkozók vezetõje Korbély Dezsõ bácsi. Megalakul a röplabda szakosztály (belõlük került ki a jövõ sikeres csapata) Remenyik Imre öregdiák vezetésével. A lövészet vezetõje Pap László tanár úr.
Torna. A fiú csapat "B" kategóriában ismét Bp. bajnok, a dunaújvárosi országos bajnokságon harmadikak lettünk. A csapat tagjai: Bognár László, Dobolyi János, Hoffmann István, Jaksa Pál, Tegzes Ervin, Magyar Zoltán. Egyéni összetett versenyben gyõztes Magyar Zoltán (késõbbi olimpiai, világ és Európa bajnok).
Lányaink a Bp. bajnokságon a második, az országos bajnokságon a tizedik helyezést érték el "A" kategóriában. Egyéni összetettben Fésüs Éva tizedik, Teres Klára a tizenkettedik lett.
Az iskola leány tanulóinak száma a minimumra csökkent, így a leány versenyeken a Corvin a továbbiakban nem tud részt venni. Sajnos!

1972/73. Minden lehetõség adott a sportolásra. Az osztálybajnokságra új versenykiírás készült: Jó tanuló - jó sportoló osztály vándorserleg. Nagy küzdelem - nagy siker volt a jellemzõje.
Természetjárók az élre kerültek. Appel Tamás a hatodik.
Sakkozóink a Bp.-i középmezõnyben helyezkednek el. A "100 éves Budapest" centenáriumi ünnepségsorozaton az elsõ helyet szerzi meg iskolánk.
Torna. A bajnokságok sorozata magszakadt, a Petõfi gimn. korszaka következik. Szoros versenyben a második helyen végzünk. A miskolci országos bajnokságon második a csapat: Bognár, Hoffmann, Jaksa, Tegzes, Tímár, Újvári.

1973/74. A testnevelés heti óraszámát minden évfolyamban háromra emelték, összevont órákat is kell tartanunk, nem könnyû a feladat, különösen a téli idõszakban.
Az elõzõ évben meghírdetett osztálybajnokságot sikerrel bonyolítottuk le. Hasonlóképp sikeres volt az iskola szereplése a kerületi sportünnepélyen. Külön díjat kapott az iskola, mint a kerület legjobb sportköre. Nagy eredmény volt, hogy a pályáinkat be tudtuk osztani órarend szerinti használatra, így a testnevelés órák és a tömegsport órák az osztályoknak heti 5 foglalkozást biztosítottak.
Sakkozóink gyengébben szerepeltek: negyedikek lettek.
Röplabda csapatunk (fiú) kiemelkedõ eredményt ért el. Az országos elõdöntõben Pécs csapatát legyõzve a középdöntõbe jutottunk. A debreceni középdöntõn elsõk lettünk, így a békéscsabai országos döntõbe jutottunk, ahol hatodikok lettünk. A csapat tagjai: Nemes, Bartha, Ignácz, Hóbor, Klacsán, Schiszler, Szerémi, Kurucz, Nádudvari, Czuczy.
Lövészeink Pap László tanár úr vezetésével Bp. bajnokságot nyertek: Szõnyi, Bokor, Köpeczi, Tomor. A lány csapat a negyedik helyen végzett. Egyéniben Bozsó Éva és Szõnyi István elsõk lettek.
Tarnászaink mind a "C", mind a "B" kategóriában másodikak, a békéscsabai országos bajnokságon hatodikak lettek: Jaksa, Újvári, Pásztor Cs., Pásztor G., Galambos, Bokor, S.

1974/75. Talán a legemlékezetesebb tanév volt. A megszokott versenyeredmények mellett Keszthelyiné Garamszegi Blanka testnevelõ tanárnõ tollából megjelent a Corvin SK 30 éve c. könyv, mely érdekes adatokat közöl a testnevelésrõl, az SK eredményeirõl és a létesítményekrõl. Az ezt megelõzõ kutatómunkának köszönhetõen olyan óriási anyag gyûlt össze, hogy elhatároztuk egy sportkiállítás létrehozását, mely a "vendégkönyv" tanúsága szerint "profi" szintû volt. Emlékezetesek maradtak az öregfiúk mérkõzései az iskola csapataival, labdarúgásban, kézilabdában, röplabdában, valamint tornában. Ez utóbbi felért egy dísztornával. Mint öreg Corvinos diákok a verseny után még bemutatták gyakorlataikat Magyar Zoltán világbajnok, Sivadó János Vb helyezett, sokszoros válogatott tornász. Szenzációs élmény volt mindenkinek.
A kerület sportünnepélyén minden sportágban elsõk lettünk. Délután jól sikerült asztalugró bemutatót tartottunk.
Röplabdásaink ismét remekeltek. A Bp.-i negyedik hely után, Kaposvár, majd Szombathely legyõzésével ismét az országos döntõ résztvevõ lehettünk. A Kecskeméten megrendezésre került országos bajnokságon az ötödik helyen végeztünk. A csapat tagjai: Szerémi Zoltán cspk., Bartha Zoltán (késõbb NB I. játékos), Schiszler János, Klacsán Mihály, Hóbor Béla (nemzetközi játékvezetõ lett), Ignácz Gyula, Garaja József, Halász Péter, Petrik Attila, Vereczki György, Fulmer László.
Természetjáróink gyengébben szerepeltek. Ebben az évben Albert Csaba tanár úr vette át az irányítást.
Sakkozóink, tanári vezetés nélkül, csak alkalomszerûen játszanak. A versenyeken a középmezõnyben szerepeltek.
Lövészeink a Bp. bajnokságon második helyezést értek el. (Köpeczi, Pinczel, Majsz)
Tornászaink "C" kategóriában Bp. bajnokok, "B" kategóriában másodikak. Az országos bajnokságon negyedikek lettünk ("B"): Újvári József, Herbert Jenõ, Sípos Tamás, Galambos Gyõzõ, Bíró Attila, Pásztor Gábor.

1975/76. A tömegsport munka továbbra is nagyon jó. A házibajnokságokon kívül megint van öregfiúk találkozó, sportünnepély (labdarúgást kivéve mindent megnyertünk). "Szovjetunió"-Corvin kézilabda mérkõzés helyett kosárlabda mérkõzést játszottunk.
Ettõl az évtõl kezdve mi rendezzük a Bp. középiskolás tornaversenyeket.
Röplabda: a sok negyedikes játékost nem tudtuk pótolni, így eredményünk is gyengébb lett: VI-VII. hely, mely nem volt elegendõ a továbbjutáshoz.
ODK (természetjárás). Albert tanár úr eltávozott az iskolából, utóda Visontai K. Zoltán tanár úr, aki átvette a szakosztály vezetését.
Lövészeink nagyon sok versenyen vettek részt, a Bp.-i középiskolás versenyen harmadikak lettek: Hajsz F., Javellák J., Virágh A..
Tornászaink "C" kategóriában Bp. bajnokságot nyertek: Pásztor Gábor, Pásztor Csaba, Geletei Gábor, Juhász Imre, Bujdosó Mihály. "B" kategóriában második a Corvin csapata. Az országos bajnokságon jó teljesítménnyel az ötödik helyen végeztek: Pásztor G., Pásztor Cs., Szabó A., Geletei G., Herbert J., Bognár K..

1976/77. Osztálybajnokságok, öregfiúk találkozók, sportnap, kerületi rendezvények adták a tömegsport programot. A kerületi összetett pontversenyt nagy fölénnyel nyerte iskolánk. (Minden sportágban elsõk lettünk.)
Atlétika: mezei futóversenyen összesítésben másodikak lettünk. Az elsõ évfolyam bajnokságot nyert: Kardos T., Kohod S., Tóth B., Tátrai T., Képes S., Zséli L., Susánszki M..
ODK A Budapest tájékozódási versenyen 2. helyezést ért e) a csapat.
Röplabda csapatunk teljesen visszaesett. Utánpótlás nincs, így nem egyszer éppen hogy csak ki tudunk állni.
Torna "B" és "C" kategóriában egyaránt másodikak lettünk. Az országos bajnokságon "B" kategóriában hatodik helyezést értünk el: Pásztor G., Geletei G., Juhász I., Herbert J., Varga S., Billinger Z..

1977/78. Az osztálybajnokságok közepes érdeklõdés mellett bonyolódtak le. Ki nem állások miatt voltak osztályok, melyeket ki kellett zárni a bajnokságból. A kerületi sportünnepélyen nagy sikert arattak együttes gyakorlataink: színes zászlók és az asztalugrás. A kerületi sportnapon, a labdarúgást kivéve, minden sportágat megnyertünk. Az EMG által rendezett sportnapon az összetett pontversenyben elsõk lettünk.
Az öregfiúk találkozót ismét megrendeztük, de az érdeklõdés már gyengébb volt az elõzõ évekénél.
Tornában újabb változás van. Ettõl az évtõl "C" kategóriában is rendeznek országos bajnokságot. A következõ évek a Corvin nagy sikereit hozzák. Budapest bajnokság után a pécsi országos bajnokságot is megnyertük "C" kategóriában: Salánki Antal, Szabó László, Bartha András, Vágó László, Szabó Gábor, Géczy István.
ODK Komoly szakosztályi életrõl nem beszélhetünk, létszámuk nagyon kevés.
Lövészet. Az érettségi idõpontjával ütközött a Bp.bajnokság idõpontja, így a negyedikesek nélkül kiállt csapatunk a negyedik helyen végzett.
Torna. "C" kategóriában Bp. bajnokok lettünk, az országos bajnokságon a hatodik helyet szereztük meg. "B" kategóriában: Juhász I., Geletei G., Herbert J., Salánki., Varga I., Bujdosó Z.

1978/79. Hullámzó teljesítmények a házibajnokságon. Több osztály egy-egy sportágat kihagy, ezért van az, hogy az egyébként jó képességû osztály az összesített pontversenyben gyenge eredményt ér el. A Tanácsköztársaság 60. évfordulóján rendezett iskolai ünnepélyen több mûsorszámban szerepeltek tornászaink (kardtánc, világító buzogány, kéziszergyakorlat.) A gyakorlatokat Blanka néni koreografálta és tanította be.
ODK A szakosztályi munkában nincs javulás; a versenyeken közepes eredményeket értünk el.
Tornában újabb változás van. Ettõl az évtõl "C" kategóriában is rendeznek országos bajnokságot. A következõ évek a Corvin nagy sikereit hozzák. Budapest bajnokság után a pécsi országos bajnokságot is megnyertük. "C" kategóriában: Salánki Antal, Szabó László, Bartha András, Vágó László, Szabó Gábor, Géczy István. Ugyanebben a kategóriába még egy csapatunk bekerült és a 10. helyezettek lettek. A harmadik csapatunk "B" kategóriában a 11. helyen végzett.

1979/80. A házibajnokság színvonala továbbra sem javult. Hiányzik belõle a lelkesedés. A harmadik, negyedik mérkõzést nem várják meg, de ha elmarad az utolsó órájuk, inkább hazamennek, minthogy várjanak egy órát.
A mezei futóversenyen az összesített pontversenyben a 12. helyen végeztünk.
ODK valamelyest javult a szakosztály munkája, de a létszámunk még mindig kevés. Sajnos Visontai tanár úr családi körülmények miatt lemondani kényszerült a szakosztály vezetésérõl.
Torna: "C" kategóriában három csapatunk indult, elsõ, harmadik, és ötödik helyezést értünk el. "A" kategóriában másodikak lettünk, így a debreceni országos bajnokságra három csapattal utazhattunk. "C" kategóriában országos bajnok a Corvin csapata: Benics Tamás, Bartha András, Géczy István, Ruzsinszky László, Vágó László, Szabó László. A második csapatunk hatodik lett. "A" kategóriában ötödik helyen végeztünk: Gacza Kálmán, Hosback Tamás, Németh, Kerekes, Varga, Kakuk. Egyéni bajnokságban Kakuk Zoltán országos bajnok korláton és nyújtón, összetettben második helyen végzett. Mi lettünk az ország legjobb tornaszakosztálya.

1980/81. A házibajnokságok színvonalában nincs változás. Iskolánk 200 fõvel zászló-gyakorlatot mutatott be máj. 1-én. A kerületi váltófutóbajnokságot fölényesen nyerte iskolánk csapata.
ODK Dikácz Ernõ veszi át a munka irányítását. Megalakítja a tájfutók csoportját.
Torna: sikerült Szombathelyen a mesterhármas: országos bajnok a Corvin csapata: Szabó László, Vágó László, Ruzsinszky László, Géczy István, Galambos Ernõ, Müller György. A második csapatunk a hetedik helyen végzett.

1981/82. Az osztálybajnokságok terén fellendülés mutatkozik. A tanulóink nagyobb lelkesedéssel és pontosabban jelennek meg a mérkõzéseken.
ODK-ban növekedett a létszám, a túrák mellett tájfutóversenyeken is részt vesznek.
Torna. Négy csapatunk jutott a pesti országos bajnokságra. "C" kategóriában három csapatunk indult, és az elsõ, negyedik, tizedik helyezést érték el, "A" kategóriában pedig a negyedik helyen végzett a csapat. Az országos bajnok csapat: Vágó László, Ruzsinszky László, Palásti György, Galambos Ernõ, Erényi József, Cseppentõ András. Másodszor lettünk az ország legjobb tornaszakosztálya cím birtokosai.

1982/83. A tömegsport munka tovább javult ebben az évben is. Máj. 1-én a központi ünnepségen 250 fõvel botgyakorlatot mutattunk be. Elismerésül 15.000 Ft vásárlási utalványt kapott a SK.
ODK szakosztályunk túrák számában és létszámban egyaránt bõvült. Tájfutóink egyre jobb eredményt érnek el. Az évi pontversenyben a második helyet szerezték meg. Nagyszerûen sikerült az 50. évi jubileumi kiállításunk.
Lövészet. Budapest bajnokságot nyertünk: Tülkös, Törõ, Rékási. A honvédelmi öttusa versenyben elsõ a Corvin, egyéni versenyben elsõ Tülkös Ferenc.
Torna. Ismét siker! A Budapest bajnokság megnyerése után "C" kategóriában Országos bajnok Dunaújvárosban a Corvin: Cseppentõ András, Dombi András, Kukkel István, Szalai Gábor, Nemesszeghy László, Clement Károly. A "B" csapatunk ötödik lett, C" csapatunk a kilencedik helyen végzett. "A" kategóriában a hatodik helyen végzett a csapat.

1983/84. Az osztálybajnokságokkal párhuzamosan folytak az elõkészületek a tornászvilágbajnokságra, ahol közremûködõk voltunk a verseny lebonyolításában. Szép siker volt, sok tanulónknak egy életre szóló emléket adott.
Lövészet. Csapatunk Budapest bajnokságot nyert: Törõ, Rékási, Kovács, Csökönyi, Fazekas.
ODK. Az iskolák közötti pontversenyben a negyedik helyet szerezték meg tanulóink, míg tájfutásban a harmadikok lettek.
Torna. A sikersorozat tovább tart. A csapatunk "C" kategóriában országos bajnokságot nyert Szegeden: Szalai Gábor, Nemesszeghy László, Tóvári Zoltán, Nagy Péter, Demény Ferenc, Bujdosó Zoltán. "B" csapatunk a hetedik helyen végzett.

1984/85. A tömegsport színvonala megfelelõ, de további bõvítésre még van lehetõség. A futó csapatbajnokság során figyelemreméltó helyezést értünk el: harmadikak lettünk a Bp. döntõn. Az iskola ünnepélyén a tornászok színvonalas kanásztáncot és világító buzogány-gyakorlatot mutattak be. Lány tanulók hiányában a buzogány gyakorlatot a fiúk tanulták meg.
ODK. A szakosztály vezetését Kasztovszky Béláné tanárnõ veszi át.
Torna. "C" kategóriában hetedszer vagyunk országos bajnokok: Szalai Gábor, Tóvári Zoltán, Fehér Attila, Bolyós Richárd, Richter Alajos, Herczegh József. "B" csapatunk a VIII. helyen végzett. A versenyt Debrecen rendezte.

1985/86. Az iskolai sportmunka fellendülõben van, a színvonalas háziversenyek mellett több sportágban részt vettünk a középiskolás bajnokságban. Létesítményünk bõvült, egy konditermet hoztunk létre, mely rövid idõ alatt nagyon népszerû lett. Most már csak az atlétikai pálya felújítása hiányzik.
Labdarúgásban indultunk, de az elsõ fordulóban kiestünk.
Röplabdában a második fordulóig jutottunk el.
Sakkozóink ismét indulnak versenyen, Benke László tanár úr irányításával.
ODK Javulóban van a szakosztály munkája.
Lövészeink a Bp. bajokságon harmadikak lettek.
Torna. Budapest bajnokság elsõ három helyén a Corvin csapatai vannak. Így Szegeden megrendezésre kerülõ országos bajnokságon C" kategóriában három csapatunk indul és "A" csapatunk megnyeri a versenyt: Herezegh József, Csontos Tamás, Richter Alajos, Járfás József, Dombi Zsolt, Bolyós Richard, "B"  csapatunk ötödik lett, a "C" csapatunk a tizedik helyen végzett.

1986/87. Nagy átszervezések történtek a diáksportban. Új típusú DSK alakul országszerte, így nálunk is. Az új DSK-ban lényegében ugyanolyan munka folyik, mint régebben. Sikeresen folynak a versenyek az osztályok között, indulunk középiskolás versenyeken. Jól mûködik idén is a "kondi-terem".
Sakkozóink a körzeti versenyen hatodikak, így nem jutottak tovább.
Atlétikában az országos bajnokságra feljutott Pintér István (3000m), ahol 10. helyen végzett.
Torna. Rendkívüli sikert érünk el a középiskolás bajokságban. Bp. bajnokságban "C" kategóriában öt csapatunk indult, és az elsõ három helyen a Corvinosok vannak. Az országos versenyen, Pécsett, három csapattal veszünk részt és az elsõ és második helyezett csapat a Corvin "A" és "B" csapatai. A harmadik csapatunk a 11. helyezett. A bajnok csapat: Richter Alajos, Draskóczi László, Mátrai Zsolt, Bihari Tibor, Bolyós Richárd, Dombi Zsolt, a második helyezett csapat: Fehér Gábor, Szabó Béla, Lengyel Sándor, Márta Csaba, Széki András, Herczeg József.

1987/88. Nagyon zsúfolt programot bonyolítunk le. A hagyományos osztályok közötti versenyen kívül több középiskolás versenyen vettünk részt.
Labdarúgásban idén is csak az elsõ fordulóig jutottunk.
Úszásban Veres András 50 m gyorson ötödik lett.
Asztaliteniszben a Bp-i döntõbe jutottunk.
Sakk. A körzeti versenyen indultunk, de közben a versenyt megszüntették.
Atlétika: mezei futóversenyen a negyedik évfolyam bajnokságot nyert, (Veres, Sziebler, Pintér, Gattyán, Fekete) összesítésben a negyedikek lettünk. Jól sikerült körzeti és Bp.verseny után, több számban bejutottunk az országos bajnokságra. Eredmények. Távolugrásban negyedik Czingler Zsolt (701). Magasugrásban országos bajnok Czingler Zsolt (201). Hármasugrásban bajnok Czingler Zsolt (1514). 1500 m síkfutásban kilencedik Szabó Donát, 3000m síkfutásban negyedik Pintér István. A 4x1500m váltóban másodikak lettünk: Pintér-Fekete-Szabó-Kovács T.
Torna: a középiskolás versenyek új elnevezése: Diákolimpia. Sorrendben tizedszer nyertünk országos bajnokságot, azaz diákolimpiát. A Bp.bajnokságon l, 3 és hatodik helyen végeztünk, míg Debrecenben az l. és 4. helyet szereztük meg. Diákolimpiai bajnok a Corvin: Fehér Gábor, Kecskeméti András, Lengyel Csaba, Szabó Béla, Lengyel László.

1988/89. Tovább növeltük a sportolási és versenyzési lehetõségeket. A kerületi alapfokú versenyeket fölényesen nyerte a Corvin.
Atlétikában nagyon sok versenyen indultunk, fedettpályás bajnokságon, pályaversenyeken, Budapest bajnok gerelyhajításban, Papp Péter (5182) és 1500 m futásban Szabó Donát (4.17.3). Országos bajnok: Czingler Zsolt hármasugrásban.
Korcsolya: iskolánk elõször vesz részt ebben a sportágban. Bp. bajnok Novreczky Lajos ( 1500 m) és az 1000 m váltónk: Novreczky, Veres, Szabó, Erõs.
Sakkozóink hetedikek a Bp. bajnokságon.
Asztaliteniszezõink harmadikak csapatban a Bp. bajnokságon.
Röplabda: két korosztályban indultunk és nagyon szép eredményt értünk el. A területi versenyig jutottunk, ahol negyedikek lettünk.
ODK tanár vezetõje Mezõ Miklósné. Betegsége miatt a szakosztály gyengébben szerepelt.
Torna. Budapest bajnokságon az 1, 3, és 6. helyet szereztük meg, így ismét két csapattal utazhattunk Szegedre a Diákolimpia döntõjére. Bajnok a Corvin "A" csapata: Draskóczi László, Szalánczy Csaba, Pelle Tibor, Rozmán Gyula, Gombai Zsolt, Pataki Zoltán. "B" csapatunk a nyolcadik lett.

1989/90. Mátyás Kupa elnevezés alatt új versenyformát vezettünk be, mely jól sikerült. A kerületi alapfokú versenyszámban elsõk lettünk.
Sakkozóink fél ponttal maradtak le az országos döntõbe jutásról.
Röplabdásaink szépen fejlõdtek, két korosztályban indultak és a 4. és 5. helyezést érték el. A sportszerûségi versenyben mindkét korosztályban elsõk lettünk.
Atlétikát és az ODK-t, Blanka néni nyugdíjba vonulása után, az iskola új testnevelõ tanárnõje, Szabolcsikné Jánossy Ágnes vette át.
Atlétáink sok versenyen indultak, közülük döntõbe jutottak: Papp Péter gerelyhajításban (52,66) hetedik helyezett lett, 3000 m futásban Burillák Csaba a 18. helyezést érte el.
ODK szakosztályunk a középmezõnyben helyezkedik el.
Torna. Budapest bajnokságon az l. és 3. helyezést értük el, ezzel két csapatunk jogosult résztvenni a kalocsai országos bajnokságon, ahol most már 12. alkalommal, megszakítás nélkül, megnyertük a versenyt: Szalánczy Csaba, Sorecz Attila, Pelle Tibor, Farkas Endre, Pataki Zoltán, Molnár Gábor. A második csapatunk a 7. helyen végzett.

1990/91. Marad a Mátyás Kupa! Néhány módosítással, tanulmányi versennyel kibõvítve döntött így a S.K. vezetõsége. A versenyek jól sikerültek. A kerületi alapfokú versenyt ebben az évben is a Corvin nyerte.
Sakkban csak egyéni versenyt rendeztek, a legjobb helyezés a 7. hely.
Röplabdában az ötödikek lettünk, a kupa versenyein a második fordulóig jutottunk.
Atlétáink legjobb eredményei: Budapest bajnok Pétervári Balázs (diszkoszvetés), második helyezés 4x1500 m váltóban. Váltónk az országos bajnokságon nyolcadik lett.
ODK szakosztályunk változatlanul alacsony létszámmal közepesen mûködik.
Torna. Budapest bajnokságon 1, 3 és 7. helyezést értünk el. A debreceni országos bajnokságot most már 13-szor nyerte meg csapatunk: Molnár Gábor, Sorecz Attila, Farkas Endre, Márton Roland, Kálmán Krisztián, Ozsváth Gábor. A második csapatunk a 11. helyen végzett.
Az osztálybajnokságok a Mátyás Kupa elnevezés alatt folynak, összekötve a tanulmányi versenyekkel (magyar, matematika, OSZTV). Az összetett verseny sikeres volt. Kiemelkedõ teljesítményt nyújtott a 4. a osztály.
Atlétika. A középiskolás körzeti, majd a Bp. bajnokságon a 4x1500 váltónk elsõ lett, ezzel bejutott az országos bajnokságra. A csapat tagjai: Medgyes Gábor, Hochrein Mihály, Dörnyei Bálint, Bellus László: 18,32.
Diszkoszvetésben második: Pétervári Balázs.
Sakk. Két csapattal vettünk részt a Bp. bajnokságon. Az "A" csapat a 7. helyen végzett.
A Pataki-Bolyai-Corvin hármas sportvetélkedõn a rossz szervezés miatt iskolánk nem indulhat minden versenyszámban. Ahol résztvettünk, ott a kosárlabdát kivéve, elsõk lettünk: labdarúgás, röplabda, 4x1500 m váltó, távolugrás, súlylökés.
Iskolánk tanulói -60 fõvel- részt vettek a férfi tornász Európa Bajnokság lebonyolításában, ahol nagyszerûen helyt álltak.
Torna: Túrkevérõl meghívást kaptunk a Ványai Kupa elnevezésû Országos Tornászversenyre, melyet az "A" csapatunk nagy fölénnyel megnyert.
A Budapest bajnokságon 3 csapattal indultunk, az elsõ, harmadik és a hatodik helyezést értük el, így a Diákolimpián két csapatunk indulhatott.
Esztergom. A Diákolimpia bajnoka - immár 14. alkalommal a Corvin csapata. A csapat tagjai: Molnár Gábor, Márton Roland, Kálmán Krisztián, Nagy Ferenc, Farkas Endre, Ozsváth Gábor. Az eddigi legmagasabb pontszámot értük el: 286,20 és már sokadszor, minden szeren legjobbak voltunk. Kiemelkedõ teljesítményt nyújtott Molnár Gábor, aki korláton és nyújtón 9.8 pontot teljesített, összetettben 58.1 ért el. A második csapatunk, meglepetésre a negyedik helyen végzett.

Az oldal tartalma az 1992-es jubileumi évkönyből származik;
2020.05.16-án került feltöltésre, miután felleltem az eredeti oldalt 2012-ből a webarchive.org oldalon

kezdőoldal